Hea ehitustöö ja epokate sünnivad koostöös kliendiga.
Enamik inimesi sooviks elada väga hästi ehitatud, viimistletud, remonditud, renoveeritud ruumis ja kodus.
Olen päris pikalt näinud ehitajate eluraskusi kõrvalvaataja pilguga. Ehitaja elu ei ole meelakkumine ja otsene töötegija ei saa pururikkaks.  Ütlen ausalt, ma ei kadesta ehitusel talvel töötavaid inimesi, see on ilmselgelt väga raske töö. 

Ehitustööde juht on kui piloot, kes peab  sooritama vigursõitu nii maa- kui õhumärkide vahel, nagu tähtajad, projektid, ehitusnõuded, ebaühtlase kvaliteediga ehitusmaterjal või eelnev ehitustöö,  ülesütlevad tööriistad ja tuhat muud muret, mida ka parema tahtmise juures on keeruline ennetada. Ehitajad on alati kahe tule vahel, mistahes ametipostil, ühel pool on tellijad ja teisel pool töötajad. Ehitaja peab, lisaks professionaalsetele oskustele, olema väga hea inimestetundja, oskama igale kliendile müüa või selgitada ehituse põhimõtteid, tehtud tööd, hoida kätt ja rääkida-rääkida ning veekord rääkida. Kindlasti saavad ehitusturul paremini hakkama inimesed, kes peale ametioskuste tunnevad ka hästi inimeste psüühikat. Ehitajad töötavad inimeste heaks ja nad teevad kõik endast oleneva, et tellija oleks rahul.

Kui me teeme tellijaga lepingu, siis fikseerime, et vajame epopinna tegemiseks teatud tingimusi, nagu hea üldvalgus, soe, kuiv, tolmuvaba ruum. Ideaalne oleks, et epopinda saaks teha kõige viimasena, siis kui kõik teised siseviimistlustööd on valmis. Aga sageli on reaalsus see, et teeme epotöid ruumides kus puudub korralik üldvalgus, kus paralleelselt käivad tolmurohked tööd, milles on suur õhuniiskus ja temperatuur ei ole epotöödeks sobiv. Me tuleme tellijale vastu ja paigaldame epokatte, sest tööde tähtaeg ju "kukub" ning  tellijal on kiire. Juhul, kui tulemus ei ole ideaalne, siis esimesena osundatakse  epotööde tegijale, unustades, et tööde tegija tuli tellijale vastu.

Mina ei tea, kui paljud teist on ise teinud reaalselt mõnda ehitustööd. Mina olen, vaatamata sellele, et minu põhieriala ei ole ehitus. Olen pahteldanud, lihvinud, lakkinud, värvinud, plaatinud  ja teinud muud sellist tööd. Seetõttu tean ka seda, et pisiasjadest ehitusel ei ole vaja lasta end häirida, sest kui teibid, kiled, papid eemaldatakse, pinnad puhastatakse, mööbel ja masinad saavad paika, siis kaovad kõik pisimured, mis algul tundusid üüratutena.

Elementaarne on see, et kõige paremad tööd sünnivad siis kui tellija on mõistev.
Hea koostöö aluseks on usaldus, ausus ja kompromiss.
Ehitaja käes on eeldus ehk teadmised ja oskused, et muuta klient kuningaks.