Veekindel pinnakate rõdule ja terrassile.

Temperatuuride kõikumised ja niiskus talvel võisid  põhjustada mikroskoopilisi defekte rõdude ja terrasside jäikadesse pinnakatetesse. Õnneks ei ole sellel kevadel küll palju lund, mis sulades põhjustab läbijookse rõdudel ja katuseterrassidel, kuid vaatamata sellele vajavad defektid parandamist. Kui peaksite märkama läbijookse, tuleks kiiresti pinnakate välja vahetada või uuendada. Läbijooksude märgiks on alumiste ruumide niisked laed, hallitus või lausmärjad pinnad. Mõnikord tekivad kahjustatud pinna lekked vaid teatud ilmakaartest puhuvate tuulte, vihmade korral, kuid sagedamini suurte lumekoguste  sulamisel ja paduvihmade ajal.

Oleme märganud, et läbijooksu ilmnemisel inimesed  otsivad defektset kohta, et vaid see  koht parandada, lootes, et nii saab probleemi võimaliku vähese vaevaga lahendada. Nii see ei ole, sest veele on omane läbi tungida igast praost ja "lipp-lapi" peal parandustööd on ainult ajaraiskamine.

Kui soovite veekindlat pinnakatet, siis rõdud ja katusepealsed terrassid saab muuta veekindlaks spetsiaalse süsteemiga, milles kasutatakse epoliiva, -pahtlit ja elastset polüuretaankatet.

Kuidas teeme...
  • Veekindla katte paigaldamiseks eemaldatakse pinnalt vana kate ja lahtised osised.
  • Seejärel pind tasandatakse epoliiva ja/või -pahtliga.
  • Katte paigaldamiseks peab aluspinna temperatuur olema üle 12°C ja pind korralikult kuivanud.
  • Pinna valmimiseks tuleb aega varuda 3-5 päeva.

Helista, sest meil on veekindel rõdukatte lahendus ja see toimib. 

Kevad ei ole kaugel ja varsti on õhutemperatuur sobiv välitöödega alustamiseks.